اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: قانون کار، قانونی حمایتی است

اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان به منظور دیدار با اعضاء خانه کارگر و بازدید از این تشکل و استماع مسائل و مشکلات آن به اتفاق معاونین این اداره کل در خانه کارگر حضور یافت.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان،  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت تشکل های کارگری در دفاع از حقوق کارگران گفت: به باور من برای رسیدن به موفقیت در اهدافی مانند حمایت از حقوق کارگران، وجود تشکیلات و تشکل های سیستماتیک با مدیریت افرادی که خود را وقف کارگران کرده اند لازم و ضروری است.

  وی ضمن اشاره به ایجاد تحول 65 درصدی در رشد تشکل ها در استان در سال های اخیر نسبت به قبل از سال 92 افزود: تا سال 1392 تعداد تشکل های به ثبت رسیده در استان سمنان به 91 تشکل می رسید در حالی که هم اکنون 140 تشکل در استان سمنان در حال فعالیت هستند.

وی در ادامه خصیصه های عدالت محوری ، مطالبه گری و پیگیری در امور و مدافع حقوق کارگران بودن را مهم برشمرد و آنها را از هویت اصلی تشکل های کارگری عنوان نمود و افزود: چنانچه مطالبه ای از طرف کارگران به شما انتقال داده می شود بدون هیچ ملاحظه ای به ما منتقل کرده و از ما مطالبه نمایید.

غنیان با اشاره به وضعیت حساس موجود و نقش کلیدی تشکل ها در کاهش آسیب و بروز مشکلات در این شرایط سخت برای جامعه کارگری بیان داشت: مشکلات موجود رافع مسئولیت ما نیست و به این موضوع تشکل ها بایستی به طور جد توجه نمایند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان نقش و فلسفه وجودی قانون را حمایت از مظلوم دانست و عنوان کرد: قانون کار یک قانون حمایتی است که عمدتاً از کارگر حمایت می کند و البته حقوق کارفرما نیز باید محفوظ بماند .

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۴۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید