اخبار

4500 کارگاه مشمول قانون کار دراستان قزوین بازرسی شدند

رییس اداره بازرسی کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: طی سال جاری چهار هزار و 500 بازرسی از کارگاه های مختلف مشمول قانون کار در قزوین از جمله کارگاهای کشاورزی، خدمات، صنعت، ساختمانی و صنوف صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، محمد علیخانی با بیان این مطلب اظهار کرد: پیوسته از کارگاه های مشمول قانون کار توسط بازرسان این اداره کل بازدید می شود و اگر اصول ایمنی کار در آنها رعایت نشده باشد با اخطار به کارفرما برای رفع نواقص ایمنی اقدام خواهد شد.
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون پنج کارفرمای متخلف به دلیل رعایت نکردن ایمنی کار به دادگاه احضار و حدود 2 میلیارد و 500 میلیون ریال جریمه نقدی شده اند.
رییس بازرسی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت:همچنین هشت کارگاه ساختمانی از ابتدای سال جاری تاکنون به دلیل رعایت نکردن اصول ایمنی با دستور مراجع قضایی مهر و موم شده است.
این مسئول ادامه داد: بیشترین علت حادثه با 45 درصد به نظارت نکردن کارفرمایان و رعایت نشدن اصول ایمنی باز می گردد و بی احتیاطی کارگران با 30 درصد و شرایط نا ایمن کارگاهی با 25 درصد در رتبه های بعدی قرار می گیرند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث کار در قزوین گفت: طی پنج ماه سالجاری 136 حادثه ناشی از کار در استان به وقوع پیوسته که به جراحت 140 کارگر منجر شده است.
در استان قزوین 16هزار کارگاه فعال مشمول قوانین کار وجود دارد که 165هزار کارگر در آنها مشغول فعالیت هستند.

۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۵۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید