اخبار

کلانتری: شرکت تعاونی ها باید در صدد تکمیل زنجیره تولید تا فروش باشندبه گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ سید حمید کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بدو ورود به استان از شرکت تعاونی تهیه و توزیع مرغداران مودت قاینات بازدید کرد.

در این بازدید که به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، مدیر کل دفتر جذب استانداری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و مسئولین استانی و شهرستانی صورت گرفت؛ در جریان روند کامل فرایند تهیه و توزیع خوراک دام قرار گرفتند.

کلانتری در نشست تخصصی بررسی مشکلات شرکت تعاونی و در حاشیه این بازدید؛ ضمن تشریح جایگاه و اهمیت تعاون گفت: شرکت تعاونی ها باید در صدد تکمیل زنجیره تولید تا فروش باشند و در این خصوص اهتمام کنند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گام اول در رفع مشکلات اقتصادی را اتخاذ تدابیر صحیح و کارآمد توسط دولت و گام بعدی را مشارکت عمومی مردم در اجرای درست تصمیمات اتخاذ شده عنوان کرد.

کلانتری بر تلاش در جهت مردمی کردن اقتصاد و کاهش تصدی بخش دولتی و کسب سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد تاکید کرد و افزود: بخش تعاون باید با تلاش مضاعف جایگاه خود را در این خصوص ایجاد نماید.

در این جلسه عباس رکنی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ضمن بیان گزارش مختصری از وضعیت تعاون در استان؛ از فعالیت 1035 تعاونی در سطح استان خبر داد و افزود: از مجموع این تعداد 42 درصد شرکت تعاونی با گرایش خدمات، 39 درصد در گرایش صنعت و معدن ، و 19 درصد در کشاورزی با ایجاد 9937 فرصت شغلی در استان فعال می باشند.

رکنی ادامه داد: شرکت تعاونی تهیه و توزیع مرغداران مودت قاینات  موفق به اخذ 10 میلیارد ریال سرمایه در گردش از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی دریافت نماید.

شرکت تعاونی تهیه و توزیع مرغداران مودت قاینات در سال 1379 با 13 عضو حقیقی و سرمایه گذاری 7000میلیون ریال و ظرفیت تولید 4800 تن خوراک دام و طیور در سال تاسیس شد . از محل تاسیس این شرکت تعاونی 12 فرصت شغلی به صورت مستقیم درتعاونی و 49 فرصت شغلی در واحدها و شرکت های عضو تعاونی ایجاد شده است.

۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید