اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد:

آموزش مهارت باید در اولویت دانشگاه ها قرار گیرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در نشست هم اندیشی با اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: دانشگاه‌ها علم را انتقال می‌دهند اما مهارت را نه، در صورتی که دانشگاه باید مجموعه‌ای از فرآیندها را برنامه‌ریزی کند که منجر به انتقال علم و مهارت شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد، محمدحسین ریاحی با اشاره به اثر بخشی دانشگاه‌ها در حوزه های پژوهشی گفت: دانشگاه ها نه تنها در زمینه پژوهشی بلکه در مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز تأثیر گذار هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه خوشبختانه زمینه تعامل میان دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی فراهم شده است،گفت: دانشــگاه در شــرایط کنــونی بــیش از پــیش بــه نهــادی پاسخگو در ابعـاد مختلـف تبـدیل شـده که سازمان های دولتی باید این فرصت را مغتنم شمرده و با گسترش همکاری ها از این ظرفیت و پتانسیل استفاده کنند.

وی رویکرد اساسی برنامه های این اداره کل را بحث اشتغال عنوان کرد و افزود: برنامه ها و سیاست گذاری های دقیقی بمنظور ایجاد اشتغال پایدار در سطح کشور و استان صورت گرفته است.
ریاحی همچنین با اعتقاد به اینکه تنها از طریق آموزش مهارت می‌توان برای حجم انبوه فارغ‌التحصیلان بیکار ایجاد اشتغال کرد گفت: دانشگاه‌ها علم را انتقال می‌دهند اما مهارت را نه، در صورتی که دانشگاه باید مجموعه‌ای از فرآیندها را برنامه‌ریزی کند که منجر به انتقال علم و مهارت شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در ادامه با اشاره به اینکه برای نجات جوانان از بیکاری، باید با سرعت بیشتری آن‌ها را به سمت آموزش مهارت حرکت داد، تاکید کرد: فارغ التحصیلان با نگاه خلاقانه و کارآفرینانه می توانند در حوزه مدیریت و بهبود فضای کسب و کار نیز موفق باشند.
وی محور توسعه استان را صنعت دانست و خاطرنشان کرد: بمنظور توسعه استان باید رشته های دانشگاهی را متناسب با محورهای توسعه، برنامه ریزی وگسترش دهیم تا جوانان جهت گیری و مسیر خود را پیدا کنند.
در ادامه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد ضمن تقدیر و تشکر از تعامل و همکاری موثر این اداره کل با دانشگاه، گفت: اشتغال یکی از مهمترین دغدغه‌های دولت به شمار می‌رود و ترویج فرهنگ کارآفرینی از اولویت های مهم در جامعه و دانشگاه است.
نوید نصیری زاده با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد میزان بیکاری در میان دانش آموختگان دانشگاهی بیشتر از سایرین است اظهار کرد: هر چه بتوانیم با برگزاری دوره های آموزشی، همایش ها و کارگاه ها، دانش و مهارت دانشجویان را افزایش دهیم در آینده کمتر با معضلی به نام بیکاری مواجه خواهیم شد.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با توجه به رسالت دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر ایجاد دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین و همچنین با توجه به رسالت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، زمینه خوبی برای همکاری بین این دو نهاد وجود دارد.

۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۸
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید