اخبار

3 هزار و 730 نفر از طریق مراکز کاریابی استان کرمان صاحب شغل شدند

3 هزار و 730 نفر از طریق مراکز کاریابی استان کرمان صاحب شغل شدند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان‌ گفت: در سال گذشته 3 هزار و 730 نفر از طریق مراکز کاریابی غیر دولتی در استان کرمان به کار گمارده شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، رضا اسماعیلی با بیان اینکه اداره اشتغال و هدایت نیروی کار این اداره کل پارسال جزء برترینهای کشور در زمینه  بکارگماردن نیروی کار بوده است گفت:از مجموع 3 هزار و 730 نفر اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی غیر دولتی استان کرمان در سال گذشته هزار و 492 نفر زن و 2 هزار و 238 نفر مرد بودند که از تعداد به کار گمارده شدگان زن در استان کرمان 262  نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم ، 151 نفر زیر دیپلم و هزار و 79 نفر دارای مدرک بالاتر از دیپلم بودند .
وی افزود از تعدا 2 هزار و 238 نفر به کار گمارده مرد ، 481 نفر زیر دیپلم ، 981 نفر دیپلم و 776 نفر از دیپلم به بالا به کار گمارده شدند  .
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه ؛ هدایت شغلی متناسب با سلایق، تخصص کارجویان وظرفیت‌های استان ، مهم‌ترین رسالت مراکز کاریابی است افزود: با توجه به تغییراتی که در بازار کار شاهد آن هستیم جامعه کسب و کار نیازمند تعریف فرصت‌های شغلی جدید بر اساس ظرفیت‌های استان است.
اسماعیلی با تأکید بر اینکه کاریابی‌ها باید ارتباط خوبی با صنعت، خدمات و بازار کار داشته باشند، بیان کرد: مراکز کاریابی موظفند متناسب با نیاز روز و بازار کار، به روز و کار آمد باشند و خدمات جدید ارائه دهند.
وی خاطر نشان کرد: مؤسسه‌های کاریابی باید ضمن توجه به کمیت و آمار با تلاش بیشتر، توجه به کرامت انسانی، کسب مهارت و تخصص با جلب اعتماد مردم خدمات شایسته‌ای را ارائه کنند.
وی افزود : اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود.
یاد آور می شود در استان کرمان 24  مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است.۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید