اخبار

بیش از ۱۰ هزار تعاونی در استان کرمان وجود دارد

آیین تقدیر از تعاونی‌های برتر استان کرمان

آیین تقدیر از تعاونی‌های برتر استان کرمان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: در استان کرمان بیش از ۱۰ هزار تعاونی ثبت شده داریم که حدود ۵ هزار تعاونی ما فعال هستند.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، رضا اسماعیلی صبح امروز در آیین تقدیر از تعاونی‌های برتر استان کرمان که با حضور محمدجواد فدائی استاندار کرمان برگزار شد اظهار داشت: نقش تعاون در اقتصاد کشور بین 4 تا 6 درصد است.

وی با بیان اینکه 1.5 درصد از واحدهای مسکونی که در کشور ساخته می‌شود از طریق تعاونی‌ها احداث می‌شوند گفت: در استان کرمان بیش از 10 هزار تعاونی ثبت شده داریم که حدود 5 هزار تعاونی ما فعال هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه بین 50 تا 60 هزار اشتغال ایجاد شده در استان در بخش تعاونی‌ها است افزود: 3 میلیون و 200 هزار نفر در استان کرمان عضو تعاونی‌ها بوده که از این تعداد یک میلیون و 900 هزار نفر عضو سهام عدالت هستند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 190 شرکت تعاونی در استان کرمان با سرمایه بیش از 4 میلیارد تومان به ثبت رسیده است گفت: 17 شرکت در مرکز نوآوری تعاونی‌ها هستند که هفته تعاون امسال این مرکز رشد و نوآوری در استان کرمان افتتاح می‌شود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه مراسم تجلیل از تعاونی‌های برتر هر ساله برگزار می‌شود افزود: امسال نیز این آیین برگزار شده و از تعدادی از تعاونی‌های برتر استان کرمان تجلیل می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره تعاونی‌های برتر با رویکرد جدید کلید خورده و سامانه جامع تعاونی‌ها در حال راه‌اندازی است گفت: عدم بروزرسانی اطلاعات اعضای تعاونی‌ها از معضلات شرکت تعاونی‌های استان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه 110 تعاونی شرایط حضور در جشنواره تعاونی‌های برتر را داشتند افزود: بعد از بررسی شاخص‌ها 15 تعاونی در استان به‌عنوان برتر انتخاب شدند و سه تعاونی نیز به مرحله کشوری راه پیدا کردند.
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید