اخبار

66 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در استان کرمان پرداخت شد

66 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در استان کرمان پرداخت شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 6 میلیارد و 616 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به فعالان مشاغل خانگی در استان کرمان پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، رضا اسماعیلی ، با بیان این که در سال جاری 929  مجوز مشاغل خانگی با اشتغالزایی 1052 نفر صادر شده است، گفت: همچنین با توجه به سهمیه استان پرداخت 2 میلیارد و 823  میلیون تومان تسهیلات دیگر نیز در حوزه مشاغل خانگی در دست اقدام است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان افزود: مجوز‌های صادر شده مشاغل خانگی در رشته‌های صنایع دستی، خدمات و کشاورزی با محوریت دستگاه‌های اجرایی صادر کننده مجوز ؛ سازمان صمت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۹۰ که قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل در کشور اجرایی شده تاکنون 36 هزار و 55 مجوز فعالیت مشاغل خانگی در استان کرمان صادر و بیش از 920 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است که بیشترین استقبال در شهرستانهای کرمان با 7284 مجوز شهرستان سیرجان با 3735 مجوز و شهرستان رفسنجان با 2960 مجوز بوده است .

رضا اسماعیلی به اهمیت وجود بازار دائمی فروش محصولات خانگی اشاره کرد و گفت دغدغه اکثر فعالان مشاغل خانگی وجود بازاری دائمی برای فروش محصولات خانگی است که با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا اقدامات زیر در این خصوص صورت گرفته است :

1-  طراحی اپلیکیشن دستا  توسط بخش خصوصی ویژه فروش محصولات خانگی و محصولات طبیعی

2- برگزاری نمایشگاه مجازی با همکاری شهرداری از طریق اپلیکیشن تلفن همراه

3- مشارکت در معدود نمایشگاه‌های برگزار شده مناسبتی از جمله نمایشگاه به مناسبت هفته جهانی میراث فرهنگی

4- پیگیری برای راه‌اندازی بازارچه های محلی شهرداری در برخی شهرستان‌ها و افتتاح روز بازار شهرداری در شهرستان شهربابک

خاطر نشان می شود: سقف تسهیلات مشاغل خانگی طبق مصوبه ذیل کارگروه تخصصی مشاغل خانگی استان 20 میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد و بازپرداخت ۵ ساله است .

۲۴ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۲۷
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید