اخبار

​کبیری در کرمان خبر داد: ۴۰۰ میلیارد تومان به توسعه تعاون استان کرمان اختصاص یافت

​کبیری در کرمان خبر داد: ۴۰۰ میلیارد تومان به توسعه تعاون استان کرمان اختصاص یافت
معاون امور تعاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان برای توسعه بخش تعاون استان کرمان خبر داد و گفت: این استان مهد تعاون ایران است زیرا بزرگترین تعاونی ها در آن وجود دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، محمد کبیری روز پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمان،  از الکترونیکی شدن تشکیل مجامع تعاونی ها خبر داد.
 وی گفت: سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی در کشور راه اندازی شده و این مهم نقطه عطفی در تعاونی ها است .
کبیری تصریح کرد: نظارت شفاف در این سامانه به خوبی انجام و فاز دوم آن همراه با الکترونیکی برگزار شدن مجامع تعاونی ها در دهه فجر امسال رونمایی می شود.
معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره این که زیست بوم نوآوری و بخش تعاون در سطح کشور متولد شده که باید پرورش یابد، اظهارکرد:  در ۱۱ استان کشور مرکز نوآوری راه اندازی شده و با تامین اعتبار می توانیم این مراکز را افزایش دهیم.
پورابراهیمی نماینده مجلس: اصلاح قانون تعاون در دستور کار کمیسیون اقتصادی است
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان این که اصلاح قانون تعاون در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار دارد، گفت: اتاق تعاون یک طرف تنظیم قانون جدید است و درخواست داریم مدیران، کارشناسان و صاحب نظران در حوزه تعاون نظرات خود را در این زمینه ارائه کنند.
 محمدرضا پورابراهیمی با بیان این که این استان، مرکز تعاونی های کشور و یکی از خاستگاه‌های نظام تعاون کشور است، افزود: اقدامات مطلوبی در حوزه تعاونی استان انجام شده است.
پورابراهیمی با بیان این که جهت گیری های بخش تعاون در حوزه محتوایی باید تغییر یابد، تصریح کرد: جای رشته های تعاونی در دانشگاه‌ها خالی است و این ظرفیت سازی می تواند انجام شود.
وی بر لزوم اصلاح قانون تعاون تأکید کرد و گفت: زیرساخت های مطالعاتی لازم در این خصوص انجام شده است و در این جلسه مقرر شد در کارگروه تخصصی بخش تعاون در استان کرمان ظرف سه هفته آینده با نظر معاون تعاون وزیر کار  10 مورد اصلی اصلاح قانون تعاون احصأ و به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

۲۰ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید