اخبار

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی در کرمان اعلام کرد : تمدید پروانه کار اتباع خارجی بدون نیاز به مراجعه حضوری

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی  در کرمان اعلام کرد : تمدید پروانه کار اتباع خارجی بدون نیاز به مراجعه حضوری
مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار گفت: اعتبار پروانه کار همه اتباع خارجی بدون نیاز به مراجعه حضوری به طور خودکار تا پایان بهمن امسال تمدید می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، محسن ابراهیمی اظهار داشت: اعتبار پروانه کار همه اتباع خارجی بدون نیاز به مراجعه حضوری به طور خودکار تا پایان بهمن امسال تمدید می‌شود. وی گفت هدف از این طرح رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و قطع زنجیره کروناست.

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار افزود: در واقع با توجه به دستور معاون اقتصادی رئیس جمهور، مبنی بر تمدید خودکار اعتبار همه مجوزهای صادره از سوی دولت، پروانه کار اتباع خارجی نیز که اعتبار آن از تاریخ 1/9/1399 منقضی می‌شود بدون نیاز به مراجعه، تا پایان بهمن امسال تمدید خواهد شد.

وی با بیان اینکه  ۸۶ درصد مهاجرین از کشور افغانستان به ایران برای کسب و کار وارد کشور شده اند گفت : ۶۰ درصد آنها در صنعت ساختمان و مابقی در بخشهای کشاورزی خدمات و تولید اشتغال دارند .

در این جلسه مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز با اشاره به جایگاه خطیر بازرسی کار در شناسایی اتباع غیر مجاز بکار گرفته شده از سوی کارفرماهای متخلف گفت : در استان کرمان 30 بازرس کار این وطیفه را انجام می دهند که امید است با راه اندازی گشتهای مشترک ادارات کار و نیروی انتظامی عملکرد بازرسی با پیشرفت بهتری صورت پذیرد  . 

رضا اسماعیلی در بخش دیگری از صحبتهایش به ساماندهی اشتغال اتباع توسط کاریابیهای غیر دولتی در استان اشاره کرد و گفت : هم اکنون 26 کاریابی در استان کرمان فعال است که یکی از آنها الکترونیکی و مابقی به صورت حضوری خدمت رسانی می کنند  . 

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید