اخبار

دولت به دنبال بازمعماری ساختار آسیب دیده اقتصاد کشور است

دولت به دنبال بازمعماری ساختار آسیب دیده اقتصاد کشور است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تجلیل از برگزیدگان المپیاد ایمنی در استان کرمان گفت: تمام هم و غم دولت تدبیر و امید این است که با اندیشه های بلند اقتصادی موفق دنیا، ساختار نامطلوب و آسیب دیده اقتصاد کشور بازمعماری شود.
حسن هفده تن روز سه شنبه در همایش تجلیل از برگزیدگان المپیاد ایمنی استان کرمان که نخستین بار در کرمان برگزار شد افزود: دولت تلاش می کند سیستمی مبتنی بر قانون ایجاد و از اسطوره بازی و قهرمان سازی دست برداشته شود.

وی تصریح کرد: مدیران در بخش های مختلف باید برنامه های اساسی و استراتژیکی را که با تدبیر دولت تدبیر و امید کلید خورده است، تبیین کنند.
وی با بیان اینکه ایمنی زیرساخت امنیت کشور است گفت: اگر اشتباهات گذشته تکرار نشود، کشور به سمت رشد فراگیر خواهد رفت و تاثیر آن در زندگی و معیشت مردم دیده خواهد شد.
معاون تنظیم روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: دولت یازدهم براساس ظرفیت های قانون اساسی خوشبختی و رفاه جامعه را در شرایطی محقق می داند که سلامت، بهداشت، ایمنی، درمان، حقوق و دستمزد قشر ضعیف جامعه در اولویت قرار گیرد.
وی گفت: با این کار، زمینه های لازم و اساسی برای بازسازی سیستمی اقتصاد کشور فراهم می شود.
هفده تن خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که دولت انجام داده، شکستن حصر اقتصادی کشور و رفع تحریم های اقتصادی بود که بتواند این اقتصاد زمین گیر را احیا کند.
وی گفت: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بحث بیمه کردن 11 میلیون انسان فراموش شده ای که صدایی نداشتند مطرح شد و امروز یک میلیون و 400 هزار کارگر ساختمانی با برنامه ریزی در حال بیمه شدن هستند.
وی بیان کرد: ایمنی کار قبل از دولت یازدهم در حاشیه بود و امروز این رویداد بر سیاست پیش بینی و پیشگیری از وقوع حادثه استوار شده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هزینه ای که بواسطه حوادث ناشی از کار به کشور وارد می شود رقمی معادل 600 هزار میلیارد ریال می باشد و امروز 38 درصد پرداختی های صندوق تامین اجتماعی مربوط به این حوزه است که با رعایت ایمنی می توانیم این صندوق را به پایداری کامل برسانیم.
وی با بیان اینکه باید برای منابع انسانی ارزش زیادی قائل شویم اظهار کرد: به واسطه قطع انگشت یک کارگر، شادمانی و نشاط ار خانوادی وی گرفته می شود و لازم است فرهنگ ایمنی را از مدارس شروع کنیم.
هفده تن افزود: کارفرمایان باید نسبت به ایمنی کار حساس شوند چرا که خون کارگری که به زمین ریخته می شود، یک مطالبه اجتماعی است.
وی تصریح کرد: امروز حساسیت جدی در دولت حاکم شده به گونه ای که تمامی تجهیزات ایمنی وارداتی قبل از عرضه باید به تایید مراجع صلاحیت دار برسد.
وی گفت: امیدوارم با این نسیم امیدوار کننده و روح بخشی که در امر ایمنی وزیدن گرفته، در 10 سال آینده حوادث منجر به فوت در کشور به صفر برسد.
معاون تنظیم روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به کرمان همچنین از معدن ذغالسنگ هجدک شهرستان راور بازدید و در نشست سه جانبه گرایی با حضور نمایندگان کارگر، کارفرما و نمایندگان دولت در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان شرکت کرد.

در این مراسم مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حوادث ناشی از کار در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در کشور 6،7 درصد کاهش داشته است.

محمد اصابتی روز سه شنبه در همایش تجلیل از برگزیدگان المپیاد ایمنی استان کرمان که نخستین بار در کرمان برگزار شد افزود: اصلی ترین ماموریت ما این است که انسان هایی سالم در حوزه کار کشور داشته باشیم و زمینه را طوری فراهم کنیم که از نیروی کار صیانت شود.
وی با اشاره به اینکه بیشتر حوادث در کارگاه های زیر 25 نفر رخ می دهد عنوان کرد: باید در هر کارگاه یک مسئول ایمنی مستقر شود و باید قبل از وقوع حادثه مسائل مربوط به پیشگیری را انجام دهیم.
وی گفت: باید کارگر و کارفرما نسبت به ایمنی حساس شوند و در این راستا آموزش یکی از کارهای اساسی خواهد بود.
مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: باید از ظرفیتی که در تشکل های کارگری وجود دارد، بهره بگیریم و آموزش ها را انجام دهیم.
وی با بیان اینکه هریک واحد آموزش به میزان چهار درصد در بازگشت سرمایه موثر است افزود: امروز به دنبال سیستم ارتقاء بازرسی هستیم و با استقرار مسئولان ایمنی، رصد را به خود آنها واگذار خواهیم کرد.
اصابتی گفت: پایان سال 92 هر روز بیش از پنج نفر فوتی بر اثر حوادث ناشی از کار داشتیم که در پایان سال 94 این تعداد به چهار نفر در روز رسید.
وی بیان کرد: در سال 94 به علت وقوع حوادث ناشی از کار، پنج هزار میلیارد ریال پرداخت غرامت داشتیم.
وی افزود: در استان کرمان طی شش ماه نخست امسال در بخش معدن حادثه منجر به فوت نداشتیم.
محمد اصابتی همراه با معاون تنظیم روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به کرمان از معدن ذغالسنگ هجدک شهرستان راور بازدید و در نشست سه جانبه گرایی با حضور نمایندگان کارگر، کارفرما و نمایندگان دولت در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز شرکت کرد.

۱۳ مهر ۱۳۹۵ ۲۱:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید