اخبار

همایش کویرنوردی کارگران کشور بمناسبت دهه فجر درکرمان برگزار شد

همایش کویرنوردی کارگران کشور بمناسبت دهه فجر درکرمان برگزار شد
همایش کویرنوردی کارگران کشور با حضور 77 کویرنورد زن و مرد از 19 استان در کلوت های شهداد کرمان برگزار شد . به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان 77 کویر نورد زن و مرد کارگراز19استان کشور درکلوت های شهداد کرمان حضور یافتند تا با گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب و دهه مبارک فجر، از زیبایی های طبیعی و خدادادی استان کرمان بازدید کنند.
دراین همایش که با حضور کارگران استانهای البرز، کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و شمالی، اصفهان، تهران آذربایجان شرقی، گلستان، گیلان، مازندران، سیستان و بلوچستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، همدان، قزوین، فارس و هرمزگان برگزارشد کویرنوردان ابتدا در کرمان مورد پذیرش هیات ورزش کارگری و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قرار گرفتند و با طی کردن مسافتی 2 ساعته وارد کلوت های شهداد شدند.
کویرنوردانی که از استان های سردسیر عازم کرمان شده بودند تا گرمای کویر را در فصل زمستان تجربه کنند در طول مسیر آماج بوران شدند تا به استان چهارفصل ایران به طریقی دیگر بنگرند.
کلوت به کوههای شنی ای می گویند که بر اثرعامل فرسایشی غالب کویر” باد ” ایجاد می شود و فرم ها و شکل های مسحور کننده ای را ایجاد که کمتر کسی میتواند پس از دیدن این مناظر، انگشت به دهان نماند و مسحور این زیبایی بی مانند نشود.
کلوت که از ترکیب دو واژه « کل » به معنی «آبادی» و « لوت» که نام بیابانش هست آمده است، وقتی ناگهان در دل بیابان لوت چشم تان به سازه های خاکی عجیب و غریب بیفتد و این سازه های خاکی تا چشم کار می کنند دیده میشوند، انگار وارد یک شهر شده اید. شهری بدون سکنه که گویا برای ارواح ساخته شده. شاید برای همین است که میگویند اینجا شهر جن و پری است.
«شهداد» تا کرمان صد کیلومتر فاصله و تا شهر افسانه‌ای «کلوتها» 40 کیلومتر فاصله دارد. این منطقه در بین زمین شناسان به یکی از «قطب های گرمایی زمین» معروف است.
برنامه کویرگردی زیر نظر فدراسیون ورزش کارگری و انجمن کوهنوردی کارگران کشور انجام و در این همایش بیژن شفیع خراسانی نایب رئیس فدراسیون، اسماعیلی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، نخعی رئیس و بساره دبیر هیأت ورزش کارگری استان، فرجی پور دبیر انجمن کوهنوردی کارگران کشور و مسئولین اداره کل ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشتند.
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۰۲
روابط عمومی |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید